Allegro robi się bardziej mobilne

opublikowano: 21-03-2019, 22:00

Jeden na trzech klientów platformy e-handlowej kupuje na niej tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W tym roku e-sprzedaż ma szybko wzrosnąć.

Gigant polskiego e-handlu ciągle rośnie, ale na dzielenie się szczegółowymi danymi finansowymi ochoty nie ma. W czwartek z mediami spotkał się Francois Nuyts, kierujący od sierpnia ubiegłego roku platformą Allegro.

Właściciele Allegro, którego prezesem jest Francois Nuyts, liczą na
to, że platforma obroni się przed międzynarodową konkurencją i szybko urośnie
dzięki zwiększonym wydatkom Polaków na e-zakupy.
Zobacz więcej

INTERNETOWA DYNAMIKA:

Właściciele Allegro, którego prezesem jest Francois Nuyts, liczą na to, że platforma obroni się przed międzynarodową konkurencją i szybko urośnie dzięki zwiększonym wydatkom Polaków na e-zakupy. Fot. Marek Wiśniewski

— Mamy za sobą świetny rok. Liczba firm sprzedających na naszej platformie wzrosła o 16 tys., do 125 tys., a liczba ofert skoczyła do 102 mln z 70 mln rok wcześniej. Zwiększyliśmy też zatrudnienie o 250 osób, do 1,7 tys. — mówi Francois Nuyts, prezes Allegro.

Allegro nie podaje jednak, jakie było w ubiegłym roku GMV, czyli kluczowy dla oceny kondycji finansowej platform e-handlowych wskaźnik, pokazujący łączną wartość produktów, które sprzedano za pośrednictwem serwisu.

— Te dane podamy później. Tempo wzrostu jest wysokie — według prognoz w tym roku w Polsce sprzedaż detaliczna zwiększy się o 5,7 proc., a sprzedaż w internecie o 13,3 proc. Pole do rozwoju jest jeszcze bardzo duże. W Wielkiej Brytanii 20 proc. zakupów to zakupy w internecie, tymczasemw Polsce to 9 proc. — mówi Francois Nuyts.

Allegro od 2016 r. należy do konsorcjum funduszy private equity, w skład którego wchodzą Cinven, Permira i Mid Europa Partners. Sprzedający — południowoafrykański koncern Naspers — zainkasował wtedy 3,25 mld USD. Transakcja nie objęła m.in. PayU, czyli spółki, zajmującej się płatnościami internetowymi, która wcześniej żyła z Allegro w symbiozie. Teraz serwis dopuścił do obsługi płatności innych operatorów i sam zamierza rozwijać usługi finansowe.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

— Prowadzimy już sprzedaż ratalną, a pracujemy m.in. nad wprowadzeniem odroczonych płatności dla klientów, którzy będą mogli zapłacić za produkt do 30 dni po jego zakupie. Przyglądamy się również potencjalnym akwizycjom, m.in. w segmencie usług finansowych, możemy też opracowywać tego rodzaju rozwiązania samodzielnie, bo mamy bardzo duży, 700-osobowy zespół specjalistów od technologii — mówi prezes Allegro.

Spółka chce też rozwijać wprowadzoną w ubiegłym roku usługę Smart, w ramach której w zamian za miesięczny abonament klienci mogą korzystać z darmowych dostaw.

— Po pierwszym tygodniu mieliśmy 100 tys. użytkowników tej usługi, a niedługo przebijemy barierę 1 mln. W jej ramach można zamawiać już niemal połowę dostępnych na Allegro produktów. We współpracy z naszymi partnerami będziemy wprowadzać kolejne rozwiązania, ułatwiające odbiór produktów, m.in. system śledzenia przesyłek czy dostawy tego samego dnia. Pracujemy też nad wyszukiwarką wizualną, pozwalającą znaleźć produkty na podstawie zdjęcia — mówi Francois Nuyts.

Od tego roku Allegro będzie konsolidować wyniki platformy eBilet — umowę inwestycyjną podpisano w grudniu 2018 r.

— Rynek sprzedaży biletów w internecie jest wart 700 mln zł i rośnie w tempie 20 proc. rocznie. To dla nas bardzo atrakcyjna kategoria i zamierzamy w nią inwestować — mówi prezes Allegro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy