Allianz i AIG są ubezpieczycielami MTK - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-01-2006, 07:45

Ubezpieczycielem śląskiego centrum wystawowego są dwie firmy: amerykańska AIG i niemiecki Alianz - ustaliła "Rzeczpospolita".

Ubezpieczycielem śląskiego centrum wystawowego są dwie firmy: amerykańska AIG i niemiecki Alianz - ustaliła "Rzeczpospolita".

"Alianz jest jednym z ubezpieczycieli" - przyznaje Marek Baran, rzecznik prasowy towarzystwa. Nie podaje więcej szczegółów - w tej chwili trwa ustalanie, którzy ubezpieczyciele za co dokładnie odpowiadają. W AIG udało się gazecie potwierdzić jedynie tyle, że firma ubezpieczała halę.

Dla poszkodowanych i rodzin ofiar ważne jest ustalenie, która z firm wystawiła polisę odpowiedzialności cywilnej i na jaką sumę opiewa polisa. Każdy poszkodowany ma bowiem prawo żądać odszkodowania od towarzystwa, które wystawiło taką polisę. "W Polsce właściciele i zarządcy budynków wykupują ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na sumy ubezpieczenia rzadko przekraczające 1-2 mln euro" - mówi Artur Grześkowiak, członek zarządu firmy brokerskiej Gras Savoye. "W przypadku katastrof o rozmiarach podobnych do hali w Katowicach, szybko może okazać się, że jest to kwota za niska na pokrycie wszystkich roszczeń" - wyjaśnia gazecie.

Według brokerów doradzających przy wyborze programów  ubezpieczeniowych hala targowa powinna mieć kilka polis.  Wśród nich przede wszystkim polisę odpowiedzialności cywilnej właściciela i zarządcy budynku, obowiązkową polisę odpowiedzialności cywilnej organizatora imprez masowych, ubezpieczenie od żywiołów oraz ubezpieczenie od przerw w działalności gospodarczej.

Z dwóch pierwszych polis odszkodowania wypłacane są poszkodowanym w katastrofie, z dwóch ostatnich  - właścicielom lub zarządcom budynku - pisze "Rzeczpospolita".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Allianz i AIG są ubezpieczycielami MTK - prasa