Alma wchodzi w deweloperkę

Marcin Goralewski
opublikowano: 15-12-2006, 00:00

Przyszły rok może obfitować w informacje z krakowskiej Almy. Ruszy budowa apartamentów i biurowca oraz sprzedaż Krakchemii.

Kolejna spółka notowana na warszawskiej giełdzie chce zaistnieć na rynku deweloperskim. Kilka miesięcy temu Jerzy Mazgaj, prezes Almy, która buduje w kraju sieć delikatesów, zapowiadał, że firma szykuje dla inwestorów niespodziankę. Chodzi o wykorzystanie działki budowlanej w centrum Krakowa. Wczoraj poznaliśmy pierwsze szczegóły inwestycji.

— Chcemy wybudować zespół apartamentowo-biurowy — zapowiada Jerzy Mazgaj.

Do końca roku spółka powinna uzyskać warunki zabudowy. Inwestycja ruszy w przyszłym roku.

— Część mieszkaniową prawdopodobnie sprzedamy na etapie projektu. Nie jesteśmy firmą deweloperską i nie zamierzamy nią być. W części biurowej siedzibę będzie miała Alma, a reszta powierzchni zostanie wynajęta — precyzuje Jerzy Mazgaj.

Spółka szacuje, że do sprzedaży będzie 7-8 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań. W Warszawie cena metra sięga 2,5 tys. EUR.

— W Krakowie ceny są niższe, ale sądzę, że powinniśmy wynegocjować kwotę ponad 2 tys. EUR — szacuje Jerzy Mazgaj.

Jeśli to poprawne szacunki, to mieszkaniowa część inwestycji będzie warta około 60 mln zł.

— Z finansowaniem przedsięwzięcia nie będzie problemów. Mamy pieniądze. Mały problem może pojawić się jedynie w sytuacji, kiedy z powodzeniem zakończymy negocjacje w sprawie przejęcia jednej ze spółek — sygnalizuje prezes Almy.

Krakowska spółka od dłuższego czasu mówi, że jest zainteresowana przejęciami sieci sklepów. Problem w tym, że przeprowadzenie transakcji nie jest łatwe.

— Nie chcę na ten temat rozmawiać. Poczekajmy. Różne scenariusze wchodzą w grę — odpowiada Jerzy Mazgaj pytany m.in. o to, czy w przypadku dużej transakcji spółka podniesie kapitał.

Dodatkowe pieniądze Alma może uzyskać ze sprzedaży akcji Krakchemii, spółki zajmującej się handlem chemikaliami. Firma może zostać wprowadzona na giełdę lub sprzedana inwestorowi. Wcześniej Alma zapowiada, że pozostawi sobie pakiet kontrolny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu