Alstom ma kontrakt za 470 mln EUR

Zamówienie dotyczy m.in. do dostawy pojazdów dla metra w Tuluzie. Ważną rolę w jego realizacji odegra chorzowski Konstal.

Władze Tuluzy przyznały Alstomowi zamówienie o wartości prawie 470 mln EUR na projekt, budowę i konserwację trzeciej, 27-kilometrowej linii metra –Toulouse Aerospace Express. To podstawowa wartość kontraktu, ale jeśli zostaną uruchomione opcje, wzrośnie do 713 mln EUR. Linia będzie obsługiwać pracowników sektora lotniczego.

Centrum realizacji projektu będzie w Tuluzie. Tereny prac zostaną zagospodarowane na potrzeby działalności budowlanej i konserwacyjnej, dzięki czemu powstaną miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców. W sumie we Francji zaangażuje się w ten projekt ponad 600 osób, w tym – w szczytowym okresie realizacji – do 400 osób w aglomeracji tuluskiej.

Znaczący wkład w realizację zadania będą mieć nie tylko francuskie zakłady grupy, ale także należący do niej Alstom Konstal w Chorzowie. Będzie odpowiedzialny za część projektowania, produkcję, testy seryjne, uruchomienie oraz transport i gwarancje 28 pojazdów składających się z dwóch wagonów każdy. W grę wchodzi rozszerzenie zamówienia o 25 pociągów w ramach opcji. To trzeci, po kontraktach dla Rijadu i Dubaju, projekt chorzowskiego Alstomu Konstal dotyczący metra.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane