Altus oskarża GetBack o trzy przestępstwa

opublikowano: 17-09-2020, 08:43

Altus skierował do Prokuratury Krajowej zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstw na szkodę grupy i zarządzanych w przeszłości przez nią funduszy przez osoby pełniące aktualnie funkcje członków zarządu oraz prokurenta GetBacku.

Prokuratura Krajowa
Fot. Krystian Maj/FORUM

Pierwsze z przestępstwa miało polegać na wyłudzeniu od Sądu Okręgowego w Warszawie poświadczenia nieprawdy w wydanym postanowieniu w zakresie istnienia przesłanek udzielenia zabezpieczenia na rzecz GetBacku na mieniu m.in. Altusa. Firma uważa, że sędziów wprowadzono w błąd. .;

Drugie z przestępstw polegać miało na tym, że GetBack w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zatajajac fakt zabezpieczenia już na jesieni 2018 roku w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie podnoszonych przed Sądem Okręgowym w Warszawie rzekomych roszczeń GetBacku, wprowadził w błąd sąd co do istotnych okoliczności sprawy i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem m.in. Altusa poprzez wydanie postanowienia w przedmiocie udzielenia GetBackowi zabezpieczenia na mieniu.

Trzecia przestępstwo polegało zdaniem Altusa na tym, że GetBack miał podżegać członków zarządu towarzystwa do popłenienia przestępstwa na szkodę m.in. byłego prezesa Piotra Osieckiego oraz funduszy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane