Czytasz dzięki

Altus podał szacunkowe dane za I półrocze

opublikowano: 26-08-2020, 07:24

Altus zanotował 4,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I półroczu, o 34 proc. mniej niż przed rokiem.

Przychody firmy, która decyzją KNF straciła pozwolenie na zarządzanie funduszami, ale jest pośrednio właścicielem Rockbridge TFI, w I półroczu spadły o 60 proc. do 32,7 mln zł. 

Na poziomie jednostkowym przychody wyniosły zaledwie 668 tys. zł (spadek o 98,5 proc.), a strata netto 3,1 mln zł (wobec 5,4 mln zł straty rok temu). 

"Na wyniki Grupy Kapitałowej w I półroczu 2020 roku wpływ duży miała utrata przez Spółkę zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie zarządzania funduszami. Ponadto Spółka w I półroczu 2020 r. poniosła koszty związane ze zwolnieniami pracowników spowodowane utratą zezwolenia oraz ponoszeniem kosztów stałych z uwagi na długoterminowe umowy i długi okres wypowiedzenia tych umów. Dodatkowym elementem, który wpłynął na uzyskane przez Grupę Kapitałową wyniki finansowe jest utrzymująca się pandemia koronawirusa COVID-19. Rosnąca liczba zachorowań na świecie spowodowała reakcję uczestników rynków finansowych, efektem których była wyprzedaż instrumentów finansowych na niespotykaną do tej pory skalę po znacznie niższych cenach. To wpłynęło również na wyniki końcowe oraz spadek wartości aktywów funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Rockbridge TFI" - podano. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane