Altus sprzedał część akcji Ferro

opublikowano: 16-08-2018, 11:51

Altus TFI zmniejszył do 4,55 proc. udział w akcjonariacie Ferro.

Do tej pory fundusze, zarządzane przez towarzystwo, posiadały 5,02 proc. akcji spółki, której notowania spadły od początku tego roku o ponad jedną piątą. 

Producent armatury ma problemy po kontroli skarbowej, związanej z podwyższeniem kapitału w spółce Novaservis. Zdaniem urzędników, firma powinna była zapłacić podatek dochodowy w kwocie 19,2 mln zł. Ferro nie zgadza się z tą interpretacją, ale zobowiązanie pod koniec lipca 2018 r. zapłacono, by zatrzymać narastanie odsetek za zwłokę (od 2012 r. naliczono ich 8,83 mln zł).

Samo Altus TFI też ma kłopoty, bo po sprawie GetBacku część klientów zdecydowała się wycofać pieniądze, powierzone towarzystwu w zarządzanie. W lipcu, według szacunków Analiz Online, odpływy netto z Altus TFI wyniosły 350 mln zł. Kurs spółki od początku 2018 r. spadł o 40 proc., a w rok o 53 proc.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu