Altus TFI wzmocnił szeregi

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 07-07-2015, 22:00

8,86 mld zł - takie są aktywa Altus TFI.

Potwierdziły się informacje „Pulsu Biznesu”. Mariusz Adamski, wychowanek Billa Ackmana, wszedł na pokład Altus TFI, aby zarządzać funduszem absolutnej stopy zwrotu. Nowy produkt niebawem ma się pojawić w ofercie giełdowego towarzystwa, a okazji do zarobku poszuka na Wall Street. To właśnie tam Mariusz Adamski zdobywał doświadczenie, pomagając w zarządzaniu portfelem Pershing Square.

— Mogę potwierdzić, że wzmocniliśmy zespół zarządzających. Dołączył do nas Mariusz Adamski, który poszerza nasze kompetencje w zakresie akcji globalnych, a w szczególności amerykańskich — mówi Piotr Osiecki, prezes Altus TFI. Zarządzający nie wykorzystuje analizy technicznej, bo uważa, że to nie „kreski” na wykresach decydują o tym, czy spółka jest warta pieniędzy inwestorów. Aby pobić rynek akcji, szuka spółek, które mają prosty model biznesowy, niskie zadłużenie, stabilny i wysoki poziom wypracowywanej gotówki i rosnące przychody.

— Celuję w spółki, które są nisko wyceniane, bo rynek nerwowo zareagował na negatywne informacje, mające niewielki wpływ na długoterminową wartość firmy. Omijam natomiast te, które mają duże wydatki inwestycyjne. Dobrze, kiedy spółka jest zbilansowana — wypłaca dywidendę i równocześnie część zysku przeznacza na rozwój — mówi Mariusz Adamski. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu