Alumast dogadał się z wierzycielami

KZ, EBI
29-06-2011, 12:06

Wierzyciele spółki, kierowanej przez Zbigniewa Szkopka, zaakceptowali propozycję układu przedstawioną przez zarząd firmy.

Układ musi jeszcze zatwierdzić sąd. Jeśli tak się stanie, spółka będzie mogła wrócić do udziału w przetargach publicznych. Jak podano w komunikacie, przez Alumastem otworzy się też możliwość pozyskania kapitału poprzez dotacje, kredyty i emisje akcji.


- Porozumienie z wierzycielami otwiera nowy rozdział w historii naszej spółki. Mamy świadomość, że czeka nas okres wytężonej pracy, która ma na celu  uregulowanie wszelkich zobowiązań spółki. Są na to realne szanse, które dostrzegli także wierzyciele. Jesteśmy wdzięczni za ich zaufanie, którego  postaramy się nie zawieść – mówi Zbigniew Szkopek, prezes zarządu Alumast.

– Równie istotne znaczenie dla dalszego rozwoju naszej spółki ma kwestia rozwiązania sporu z DZ Bank Polska.  Domagamy się, od tej firmy, wypłaty 13,9 mln zł odszkodowania. Jest to rekompensata za utracone przez Alumast korzyści w okresie: 01.06.2009 r. - 31.03.2011 r. Wniosek w tej sprawie został złożony do sądu w ramach zawezwania do próby ugodowej. W razie braku porozumienia sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego - dodaje Zbigniew Szkopek.

Konflikt powstał na skutek zawarcia transakcji terminowych na zabezpieczenie cen aluminium i kursu euro. Zarząd Alumast złożył w Sądzie Okręgowym w Gliwicach pozew o ustalenie, iż transakcje wykonywane na podstawie umowy zawartej z DZ Bank Polska nie istnieją lub są nieważne. Oznacza to, że zarząd spółki podważa ważność transakcji, a tym samym zasadność kwoty ok. 1 mln zł stanowiącej wynik rozliczeń tych transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, EBI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Alumast dogadał się z wierzycielami