Alumetal stawia na ekoinwestycje

opublikowano: 06-06-2014, 00:00

Spółka, która niedawno zbudowała zakład za 140 mln zł, planuje kontynuować inwestycje. Jeszcze w tym roku wyda 20 mln zł.

Alumetal jest jedną z niewielu firm mogących dostarczać tzw. płynne aluminium. To ważne na przykład dla Volkswagena, głównego klienta polskiej firmy, który dzięki dostawom z Alumetalu produkuje obudowy skrzyni biegów i kolumny kierownicze. Płynne aluminium pozwala obniżyć koszty energii, bo gąsek nie trzeba ponownie „przetapiać”, co korzystnie wpływa na środowisko. Alumetal przymierza się do kolejnych ekologicznych inwestycji. Spółka, która zainwestowała już 140 mln zł w budowę zakładu w Nowej Soli, zamierza realizować kolejne ekoprojekty we wszystkich swoich zakładach.

— Planowane wydatki inwestycyjne grupy w trzech kwartałach 2014 r. są szacowane na 20,1 mln zł. Dotyczą głównie nabycia tzw. rzeczowych aktywów trwałych, takich jak urządzenie do „uprzydatniania” złomów dla zakładu produkcyjnego w Gorzycach, instalacji do odzyskiwania metali z odpadówdla zakładu w Nowej Soli czy modernizacji odpylni w Kętach — wylicza Szymon Adamczyk, prezes Alumetalu.

Grupa stosuje także w zakładach system przygotowania i zarządzania surowcami produkcyjnymi, dzięki czemu może używać w produkcji nie tylko złomu wysokiej klasy, ale także tańszego, niesortowanego. To natomiast obniża koszty i poprawia marżę polskiej spółki, która jeszcze w tym roku powinna zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wyjście z akcjonariatu planuje fundusz Abris, a głównym rozgrywającym stanie się Grzegorz Stulgis.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Alumetal stawia na ekoinwestycje