Amazon chce wysyłać towary przed zamówieniem

ŁO, wsj.com
opublikowano: 22-01-2014, 05:11

Gigantyczny detalista internetowy zna swoich klientów tak dobrze, że może rozpocząć wysyłkę nawet przed złożeniem zamówienia.

Digits, blog technologiczny należący do dziennika „The Wall Street Journal” podaje, że w grudniu Amazon złożył wniosek patentowy na coś, co nazywa „poprzedzającą wysyłką” (ang. anticipatory shipping). To metoda, dzięki której proces dostarczenia paczki rozpoczyna się jeszcze przed tym niż klient kliknie ikonę „kupuję”.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Amazon opatentował plan dostawy towarów, w ramach którego powstać ma sieć magazynów. Internetowy gigant będzie wysyłał w określony obszar towary, na które - jak się można spodziewać - będzie tam specjalne zapotrzebowanie.

Firma nie będzie jednak pakowała i wysyłała towary na chybił trafił, ale wykorzysta swoje potężne bazy danych. Amazon sprawdzi poprzednie zamówienia, wyszukiwania produktów, zwroty, a nawet to jak długo kursory internautów unoszą się nad danym produktem i na tej podstawie określi prawdopodobieństwo konkretnych zakupów na danym obszarze.

Zapakowane towary będą czekały w centrach położonych bliżej potencjalnych klientów. Wystarczy kliknąć…

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, wsj.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu