Amazon.com rozczarował i wyraźnie tanieje po wynikach

opublikowano: 29-04-2022, 07:21
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Akcje Amazon.com taniały nawet o 10 proc. w handlu międzysesyjnym po tym jak spółka poinformowała o pierwszej kwartalnej stracie od 2015 roku, informuje CNBC.

Największy na świecie detalista internetowy zakończył kwartał 3,8 mld USD straty netto. To głównie skutek straty 7,6 mld USD na inwestycji w Rivian. Akcje producenta elektrycznych pojazdów straciły ponad połowę wartości w minionym kwartale.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

W ujęciu skorygowanym zysk na akcję Amazon.com wyniósł 7,38 USD wobec oczekiwanych 8,36 USD. Przychody sięgnęły 116,44 mld USD i były o ponad 100 mln USD wyższe niż spodziewał się rynek. Analitycy zwracają jednak uwagę, że wzrost przychodów w pierwszym kwartale wyniósł tylko 7 proc. i był najniższy od pęknięcia bańki dotkomów w 2001 roku, a także drugi z rzędu jednocyfrowy. Ponadto nie ma oznak poprawy, bo spółka prognozuje w obecnym kwartale osiągnięcie 116-121 mld USD przychodów, co oznacza wzrost o 3-7 proc. Rynek oczekiwał, że Amazon.com osiągnie w obecnym kwartale 125,5 mld USD przychodów.

W handlu międzysesyjnym akcje Amazon.com tanieją o 9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane