Czytasz dzięki

Amazon.com też oskarża Teslę o pożar

opublikowano: 26-08-2019, 15:57

Po tym jak Walmart pozwał Teslę w sprawie pożarów swoich sklepów, Amazon.com także wskazał iż to instalacja solarna tej firmy mogła przyczynić się do pożaru na dachu jego magazynu w Redlands w Kalifornii.

Kilka dni temu informowaliśmy, że właściciel największej na świecie sieci supermarketów oskarżył Teslę, że jej panele słoneczne spowodowały pożary na dachach kliku sklepów Walmart. W pozwie zarzucił spółce Elona Muska, że niedostatecznie serwisowała instalacje i przyczyniła się w ten sposób do wybuchu pożarów.

Obecnie Amazon.com twierdzi, że instalacja spółki solarnej Tesli mogły przyczynić się do pożaru dachu magazynu w Redlands. Gigant handlu internetowego ujawnił, że nie planuje już instalacji systemów solarnych Tesli. Amazon.com poinformował, że nie miał ich dotychczas zainstalowanych wiele.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane