Czytasz dzięki

Amazon podnosi stawkę za nadgodziny. W USA

opublikowano: 22-03-2020, 09:58

Koncern Amazon.com zapowiedział podwyższenie wynagrodzenia za godziny nadliczbowe dla współpracowników pracujących w amerykańskich magazynach, donosi Reuters.

Ma to zapewnić odpowiednią liczbę pracowników potrzebnych do zaspokojenia gwałtownie rosnącego popytu na zakupy online ze strony konsumentów, którzy utknęli w domach podczas wybuchu pandemii koronawirusa.

Zobacz więcej

Magazyn Amazona

Bloomberg

Pracownicy godzinowi w amerykańskich magazynach Amazona otrzymają podwójne wynagrodzenie za nadgodziny po 40 godzinach „zwykłej pracy”, w porównaniu z dotychczasową stawką na poziomie 1,5-krotności. Termin obowiązywania nowego systemu płac to 15 marca do 9 maja.

To już druga w ciągu tygodnia podwyżka stawek w Amazonie. W miniony poniedziałek największy na świecie detalista internetowy informował o podniesieniu stawki godzinowej z 15 do 17 USD i planach zatrudnienia dodatkowych 100 tys. pracowników w magazynach i dostawach w Stanach Zjednoczonych. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane