Amazon się rozbudowuje i rekrutuje

ANB
opublikowano: 15-07-2019, 19:48

Gigant e-commerce zapowiada otwarcie siódmego centrum logistycznego w Polsce. Po raz kolejny stawia na Dolny Śląsk.

Nowe centrum logistyki Amazona wyrośnie w Okmianach w województwie dolnośląskim. Będzie to obiekt o powierzchni 60 tys. m kw., za jego budowę odpowiada firma deweloperska Panattoni. 

Centrum dystrybucyjne firmy Amazon w Bielanach Wrocławskich
Zobacz więcej

Centrum dystrybucyjne firmy Amazon w Bielanach Wrocławskich Fot. Bloomberg

Stąd produkty będą odbierane od sprzedawców i dostawców  i dystrybuowane dalej do centrów e-commerce. 

W siódmym w Polsce, a trzecim w regionie, centrum logistycznym utworzonych zostanie ponad 1000 miejsc pracy. Rekrutacja obejmie kilka szczebli zawodowych, od podstawowych po  menedżerskie. Firma poszukuje m.in. inżynierów, pracowników działu HR i specjalistów IT. Oferuje wynagrodzenie od 20 zł brutto za godzinę. 

„Zwiększamy naszą obecność na Dolnym Śląsku i tworzymy wiele dodatkowych miejsc pracy. Od 2014 r. wygenerowaliśmy tu ponad 1,5 mld zł inwestycji i stworzyliśmy ponad 4 tys. stałych miejsc pracy. Zespół z Okmian odegra kluczową rolę w zapewnieniu najwyższego poziomu usług dla naszych klientów w Polsce i Europie” — zaznacza Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazona w Europie, cytowany w komunikacie firmy. 

Spółka posiada już centra logistyczne w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, dwa w Bielanach Wrocławskich, a w tym roku otwarte zostanie kolejne - w Pawlikowicach koło Łodzi.

Łączna wartość inwestycji Amazona zrealizowanych od początku jego działalności w Polsce wynosi 4 mld zł. 

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu