Amazon większy od Walmarta (WYKRES DNIA)

Dzięki zaskakująco dobrym wynikom kwartalnym na otwarciu giełdy nowojorskiej Amazon wyprzedzi pod względem kapitalizacji Walmarta.

Zobacz więcej

Wartość rynkowa Amazona (linia fioletowa), na tle kapitalizacji Walmarta (linia zielona) Bloomberg, BusinessInsider

Aż o 18 proc. drożeją w przedsesyjnym handlu za oceanem papiery Amazona, po tym jak emitent niespodziewanie poinformował, że w zakończonym kwartale osiągnął zysk. Spółka z branży handlu internetowego jest na najlepszej drodze, by już na dzisiejszej sesji prześcignąć pod względem wartości rynkowej giganta detalicznego Walmart. Kapitalizacja Amazona na otwarciu przekroczy zapewne 270 mld USD, podczas gdy Walmart jest wart „jedynie” 233 mld USD.

- Oni pokazali inwestorom, że jeśli chcą, to mogą przynosić zyski. Amazon ma w branży handlu detalicznego dominującą pozycję i jest na najlepszej drodze, by zostać jednym z największych detalistów na świecie – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Michael Pachter, analityk biura maklerskiego Wedbush Securities.

To, by Amazon był większą spółką od Walmarta, nie do pomyślenia było jeszcze pięć lat temu. Kapitalizacja założonego jako księgarnia internetowa Amazona sięgała 50 mld USD i była prawie czterokrotnie niższa od wartości rynkowej Walmarta.


Wartość rynkowa Amazona (linia fioletowa), na tle kapitalizacji Walmarta (linia zielona). Źródło: Bloomberg, BusinessInsider.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Amazon większy od Walmarta (WYKRES DNIA)