Czytasz dzięki

Amazon wydłuży urlopy pracowników

AR, BBC
opublikowano: 12-03-2020, 14:01

Pracownicy Amazona będą mogli iść na zwolnienia bez ograniczeń. Płatne urlopy będą mieć jednak tylko zagrożeni koronawirusem.

Amerykański gigant handlowy znany jest z tego, że nie najlepiej traktuje swoich pracowników w magazynach. W związku z koronawirusem spółka zmienia politykę. Pozwoli pracowników na nieograniczone urlopy zdrowotne do końca marca. Do tej pory, każdy pracownik miał prawo wyłącznie do 10 dni wolnych rocznie (w tym urlopu wypoczynkowego, zdrowotnego i na żądanie) - pisze „BBC”. 

Z informacji portalu wynika, że spółka nie zapłaci jednak za dodatkowe dni wolne. Pełną pensję dostaną tylko te osoby, u których testy wykryją koronawirusa lub zostaną poddane kwarantannie. Jednocześnie niektórzy pracownicy narzekają, że Amazon zachęca ich do dodatkowej pracy w ramach tzw. „obowiązkowych nadgodzin”, ponieważ spodziewa się wzrostu zamówień. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy