Amazon zmniejszy udziały w Deliveroo

opublikowano: 23-03-2021, 15:41

Amazon zapowiedział obniżenie swoich udziałów w Deliveroo z 15,8 do 11,5 proc. To efekt ogłoszenia przez start-up zajmujący się dostawami żywności chęci wejścia na londyńską giełdę poprzez pierwszą ofertę publiczną, pisze Reuters.

W tym tygodniu Deliveroo rozpoczęło zbieranie środków w ramach IPO w Londynie. Przedział cenowy plasuje się między 3,90 a 4,60 GBP za akcję, co daje spółce wycenę na poziomie od 7,6 do 8,8 mld GBP.

Start-up chce pozyskać 1 mld GBP z emisji nowych akcji i ponad 200 mln GBP dzięki sprzedaży akcji przez obecnych udziałowców. Jak wynika z prospektu emisyjnego, Amazon zamierza pozbyć się 23,3 mln akcji, zmniejszając swoje udziały z 15,8 do 11,5 proc.

Założyciel Deliveroo, Will Shu, ma zachować 6,3 proc. akcji, jednak będzie miał aż 57,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu dzięki podziale akcji na zwykłe i uprzywilejowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane