AmerBrokers: NEUTRALNIE ocenia akcje Strzelca

19-10-2001, 13:15

Analitycy DM AmerBrokers wydali rekomendację NEUTRALNIE akcjom browaru Strzelec. Wartość akcji spółki wyceniono na 1,8 zł.

- Przychody ze sprzedaży Strzelca dynamicznie rosną, ale nie ma to przełożenia na zysk operacyjny. Strzelec ponosi wysokie koszty, które od dwóch lat rosną szybciej niż przychody ze sprzedaży – napisali w raporcie z 17 października analitycy AmerBrokers.

Uważają oni, że jest to związane z rosnącymi kosztami działań nakierowanych na poprawę jakości piwa produkowanego przez browar, a także na zwiększenie jego udziału w rynku.

- Na poziomie operacyjnym spółka od dwóch lat generuje straty. Wprawdzie po dwóch pierwszych kwartałach 2001 roku Strzelec pokazał zysk operacyjny w wysokości 626 tys. zł (wyłącznie za sprawą drugiego kwartału), ale obserwując ubiegłe lata widać, że to głównie wyniki drugiego półrocza rzutowały na wynikach całorocznych – głosi raport.

Analitycy zastrzegli, że wycena wartości akcji spółki na poziomie 1,8 zł może być wyraźnie niższa od ceny kupna pakietu udziałów spółki w przypadku ewentualnego wejścia do Strzelca inwestora strategicznego.

- Głównym kryterium, jakim kierują się potencjalni inwestorzy branżowi w tym sektorze to wielkość generowanej sprzedaży, czyli udział w rynku. Ponadto ewentualne ogłoszenie wezwania na walory spółki wymaga, przynajmniej w obecnej chwili, podania wyższej ceny (średnia arytmetyczna kursu z ostatnich 6 miesięcy wynosi 2,58 zł) – napisano w raporcie DM AmerBrokers.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / AmerBrokers: NEUTRALNIE ocenia akcje Strzelca