Amerbrokers rekomenduje: KUPUJ BRE Bank

opublikowano: 06-08-2001, 12:59

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 23 lipca 2001 roku przy kursie 83,20 zł dla BRE Banku została wydana rekomendacja KUPUJ z ceną docelową 106 zł.

Wartość jednej akcji BRE Banku uzyskana metodą dochodową, przy ostrożnych szacunkach odnośnie kształtowania zysków w przyszłości, jak też dużej premii za ryzyko, wynosi 106,4 zł i jest wyższa od kursu giełdowego o 27,9%. Także obecne wskaźniki wyceny rynkowej (P/E na poziomie 6,1, natomiast P/BV 0,83) wskazują na niedowartościowanie akcji banku w stosunku do branży (P/E bez uwzględnienia spółek przynoszących straty wynosi 13,5, a P/BV 1,2).

Jednym z powodów znacznego spadku kursu BRE Banku w ciągu ostatnich miesięcy było duże ryzyko związane z zakupem akcji Optimusa. BRE Bank nabył od Romana Kluski akcje imienne uprzywilejowane Optimusa płacąc po 142 zł za sztukę. W momencie transakcji kurs giełdowy spółki był dużo wyższy, później doszło jednak do dramatycznej przeceny Optimusa. Kilkukrotnie przekładano też transakcję sprzedaży akcji firmie ITI Holdings, co mocno zaciążyło zarówno na wizerunku BRE Banku, jak też jego giełdowej wycenie. Ostatecznie podmioty z Grupy BRE Banku sprzedały w czerwcu br. prawie 1,2 mln akcji imiennych Optimusa po 220 zł za sztukę, w wyniku czego osiągnięto dochód w wysokości 86,5 mln zł. Grupa BRE Banku posiada jeszcze co prawda akcje zwykłe na okaziciela Optimusa (1,45 mln sztuk), poza tym zapłata za akcje sprzedawane ITI Holdings odbyła się tylko częściowo w gotówce, jednak i tak najbardziej niepokojący czynnik ryzyka (do transakcji z ITI mogło w ogóle nie dojść) został wyeliminowany.

Wydział Analiz DM AmerBrokers S.A.

Pełna analiza znajduje się na stronach www.amerbrokers.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Amerbrokers rekomenduje: KUPUJ BRE Bank