Amerbrokers rekomenduje: TRZYMAJ LPP

AmerBrokers SA Dom Maklerski
opublikowano: 15-01-2002, 10:56

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 31 grudnia 2001 roku przy kursie 64,8 zł dla LPP S.A. została wydana rekomendacja TRZYMAJ. LPP jest przedsiębiorstwem o odmiennym charakterze działalności biorąc pod uwagę realia funkcjonowania branży odzieżowej w Polsce.

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 31 grudnia 2001 roku przy kursie 64,8 zł dla LPP S.A. została wydana rekomendacja TRZYMAJ.

LPP jest przedsiębiorstwem o odmiennym charakterze działalności biorąc pod uwagę realia funkcjonowania branży odzieżowej w Polsce. Spółka charakterystyczne słabe strony branży uczyniła swoimi atutami, zlecając produkcję odzieży za granicą, a w kraju skupiając się na projektowaniu i dystrybucji. Mimo złych warunków gospodarowania, spółka poprawia efektywność uzyskując marzę na sprzedaży na poziomie 42,8% (30.09.01) oraz ROE w wysokości 24,4% - co jest wynikiem nie do powtórzenia przez wiele spółek publicznych. Szybki rozwój potwierdzony jest przez poprawę wyników finansowych, Zarząd spółki przedstawia bardzo rzetelne prognozy, które jak dotychczas są potwierdzane rzeczywistymi wynikami. Wycena jednej akcji metodą dochodową kształtuje się na poziomie 73,5 zł, tj. wyższym o kilkanaście procent od kursu bieżącego. Notowania LPP charakteryzują się bardzo niską płynnością (od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy zł na sesję), mimo potencjalnego free float na poziomie 26 mln zł. Wynika to ze znacznej koncentracji udziałów głównych właścicieli (posiadają prawie 73% akcji) oraz małego zainteresowania inwestorów spółką, zbyt mocno jak dotychczas kojarzonej z tradycyjnym i mało rentownym sektorem odzieżowym. Z tego powodu oceniamy, że w chwili obecnej akcje LPP mogą być tylko uzupełnieniem portfela inwestycyjnego i wydajemy dla akcji LPP rekomendację TRZYMAJ.

Wydział Analiz DM AmerBrokers S.A.

Pełna znajduje się na stronach www.amerbrokers.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AmerBrokers SA Dom Maklerski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane