Ameryka tuż przy rekordach

Nieznacznie słabsze dane z amerykańskiej gospodarki nie wywołały większej korekty za oceanem.

W środowym handlu na giełdzie nowojorskiej indeksy stabilizują się w pobliżu rekordów. Na półmetku sesji S&P500 rośnie o 0,1 proc., Dow Jones spada o 0,1 proc., a Nasdaq utrzymuje się 0,4 proc. nad kreską. Nastrojów nie popsuły nieco słabsze dane z amerykańskiej gospodarki. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych niespodziewanie wzrosła w ubiegłym tygodniu do najwyższego poziomu od początku września. Nieznacznie zawiodły też dane z rynku nieruchomości, o wydatkach i dochodach konsumentów oraz indeks nastrojów konsumentów wg Uniwersytetu Michigan.

- Zapowiada się dobry sezon w handlu, konsumentom pomagają niższe ceny paliw – komentował w rozmowie z agencją Bloomberg Richard Sichel, główny zarządzający towarzystwa Philadelphia Trust.

Spośród 10 sektorów gospodarki uwzględnionych w indeksie S&P500 zwyżki dominują w pięciu. Na rynek powrócił jednak spokój. VIX, tzw. Indeks Strachu, spadł najniżej od dwóch miesięcy.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane