Amerykanie wydadzą 25,9 mld USD na Walentynki

opublikowano: 25-01-2023, 21:01
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amerykańscy konsumenci zamierzają wydać w tym roku łącznie 25,9 mld USD na Walentynki, informuje Fox Business powołując się na raport Krajowej Federacji Handlu Detalicznego (NRF) i Prosper Insights & Analytics.

W 2022 roku łączne wydatki Amerykanów na Walentynki wyniosły 23,9 mld USD. Wzrost w tym roku oznacza, że będzie to jedna z największych kwot wydanych w historii podczas Święta Zakochanych. Ponad 50 proc. uczestników badania zamierza przeznaczyć na walentynkowe wydatki średnio 192,80 USD. Rok temu było to 175,41 USD. Niektórzy eksperci wyrażają obawy, że wzrost wydatków znajdzie odbicie w zwiększeniu i tak już znaczącego długu Amerykanów na kartach kredytowych.

David Ragland, szef IRC Wealth, firmy zajmującej się usługą planowania finansowego wskazuje, że choć stopa oszczędności w USA spada, to konsumenci wciąż czują się komfortowo wydając pieniądze głównie dzięki dobrej sytuacji na rynku pracy. Wielu ma także wciąż pieniądze z pomocy finansowej przekazanej podczas pandemii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Fox Business

Polecane