Amerykańska szansa polskich firm IT i ICT

SACH
21-08-2012, 00:00

Tylko do czwartku przedsiębiorcy mogą się zgłaszać do październikowej misji gospodarczej w Orlando na Florydzie.

Aby poszerzyć amerykańsko- -polską współpracę branż IT i ICT, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) organizuje wyjazd przedsiębiorców znad Wisły za ocean. Misja gospodarcza odbędzie się od 21 do 25 października i będzie obejmowała Gartner Symposium i targi ITXPO 2012 w Orlando. To ostatni dzwonek na zgłoszenia — polskie firmy zainteresowane wyjazdem mogą przesyłać zgłoszenia najpóźniej do 23 sierpnia. Misja adresowana jest głównie do dostawców usług outsourcingowych. Podczas Gartner Symposium polscy przedsiębiorcy będą mogli poznać najnowocześniejsze trendy i technologie związane z sektorem IT/ICT. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym prestiżem w branży — obejmuje ok. 450 sesji, seminariów, warsztatów i przemówień na różne tematy związane z tematyką sektora. W ubiegłorocznej edycji sympozjum wzięło udział 8,8 tys. z ponad 4,4 tys. firm. Udział w odbywających się równolegle targach ITXPO 2012 będzie dla przedsiębiorców okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z przedstawicielami amerykańskich koncernów odpowiedzialnymi za zakup usług IT/ICT.

Jeśli znajdą się co najmniej cztery firmy zainteresowane wyjazdem, cała grupa może liczyć na dofinansowanie części kosztów udziału w misji z branżowego projektu promocyjnego Ministerstwa Gospodarki. Wsparcie polegać będzie na zwrocie do połowy wydatków (m.in. przelotu i zakwaterowania jednej osoby z firmy). Maksymalna dotacja dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w projekcie nie może być wyższa niż 8 tys. zł.

WIĘCEJ INFORMACJI

Szczegóły dotyczące wyjazdu, w tym formularz zgłoszeniowy, zainteresowani przedsiębiorcy mogą znaleźć na stronie www.een.org.pl/.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Amerykańska szansa polskich firm IT i ICT