Amerykański Acxiom otworzy oddział w Gdańsku

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 16-04-2008, 00:00

Mniej wcale nie znaczy gorzej. Tak jest w przypadku Acxioma, który stworzy mniej etatów, ale lepszych. W Gdańsku i stolicy.

W Polsce powstanie pierwsze globalne centrum usług koncernu

Mniej wcale nie znaczy gorzej. Tak jest w przypadku Acxioma, który stworzy mniej etatów, ale lepszych. W Gdańsku i stolicy.

Dziś amerykański koncern poinformuje władze Gdańska, że otwiera tu swój oddział. Wraz z już istniejącym warszawskim będzie on pierwszym globalnym centrum usług Acxiom na świecie.

— To prototyp dla kolejnych podobnych oddziałów firmy. Rozważane są lokalizacje w innych częściach świata, bo różne strefy czasowe pozwolą nam na 24-godzinne wsparcie klientów — mówi Agata Szeliga-Staszkiewicz, dyrektor zarządzający Acxiom Global Services Center.

Weryfikacja w dół

„PB” informował o wyborze Polski latem ubiegłego roku. Wtedy jednak plany były bardzo ambitne: liczba osób zatrudnionych w Warszawie i Gdańsku miała — według nieoficjalnych informacji — sięgnąć 1800.

— W Warszawie liczba pracowników wzrosła z 50 do 100 osób, rekrutacja trwa i cały czas się rozwijamy. W Gdańsku w pierwszym roku chcemy zatrudnić 100 osób, a w ciągu kolejnych lat — kilkaset — zapowiada dyrektor.

Przyznaje, że firma myślała o szybszym wzroście, ale ze względu na realia naszego rynku i zmiany wewnątrz samej firmy (nowy zarząd, nowi akcjonariusze) będzie w Polsce rozwijać się wolniej.

— Polska nie dysponuje tak dużymi zasobami tanich informatyków, jak Indie czy Chiny. Gdy była mowa o tysiącach pracowników centrum, mieli to być ludzie za grosze obsługujący standardowe procesy czy wprowadzający dane do systemów. Okazało się, że z Polski można wykonywać bardziej zaawansowane usługi — podkreśla szefowa Acxiom Global Service Center.

Przed wakacjami

Firma rozpocznie rekrutację w Gdańsku w maju. Zatrudnia głównie informatyków z dobrym angielskim: testerów, administratorów baz danych, analityków, programistów, administratorów systemów i inżynierów sieci. Dziś ma w Polsce 140 pracowników.

Acxiom Corporation to notowana na Nasdaq spółka zajmująca się integrowaniem danych, usług i technologii. Powstała w 1969 r. w Little Rock w USA. W 2007 r. miała 1,4 mld USD (3 mld zł) przychodów i 158,8 mln USD (345 mln zł) zysku operacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu