Amerykański aktor prowadził piramidę finansową wartości 690 mln USD

opublikowano: 07-04-2021, 07:18

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) spowodowała zamrożenie aktywów w celu zatrzymania piramidy finansowej wartości 690 mln USD. Prowadził ją Zachary Horwitz, aktor z Los Angeles, który oszukiwał inwestorów twierdząc iż ma umowy sprzedaży filmów z Netflixem i HBO.

Horwitz, który w filmach występował jako Zach Avery, oraz jego spółka 1inMM Capital twierdzili, że zbierają pieniądze na zakup filmów, które następnie mają sprzedać z zyskiem największym serwisom streamingowym, poinformował SEC. W rzeczywistości aktor nie miał żadnych relacji biznesowych z Netflixem i HBO, a do przekonywania inwestorów wykorzystywał sfałszowane kontrakty i nieprawdzie emaile.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Amerykański Departament Sprawiedliwości ogłosił, że Horwitz został zatrzymany przez FBI. Oskarżono go o oszukanie inwestorów na 227 mln USD. Miał obiecywać im zwrot wynoszący ponad 35 proc. W rzeczywistości przez lata wypłacał zysk z pieniędzy pozyskanych od nowych klientów. Znaczne kwoty przeznaczał także na wydatki osobiste.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś. Bloomberg

Polecane