Amerykański Departament Sprawiedliwości: my nie handlujemy

opublikowano: 13-12-2018, 06:15

Wysoki rangą przedstawiciel Departamentu Sprawiedliwości dał do zrozumienia, że resort będzie robił swoje w sprawie dyrektor finansowej Huawei, pomimo niedawnych deklaracji prezydenta Donalda Trumpa, donosi Reuters.

Trump powiedział w wywiadzie udzielonym agencji, że jest gotów interweniować w sprawie zatrzymanej na wniosek USA w Kanadzie dyrektor finansowej Huawei, jeśli miałoby to pomóc w negocjacjach handlowych z Chinami.

Tymczasem zastępca prokuratora generalnego John Demers podczas przesłuchania w Senacie dotyczącym działań szpiegowskich Chin podkreślił, że Departament Sprawiedliwości „nie jest narzędziem handlu”.

- To, co robimy w Departamencie Sprawiedliwości, to stosowanie prawa. My nie handlujemy – powiedział Demers odpowiadając na pytanie w sprawie wypowiedzi prezydenta Trumpa.

Meng Wanzhou, dyrektor finansowa Huawei, chińskiego czempiona telekomunikacyjnego, jest oskarżana przez USA o oszukiwanie banków w sprawie transakcji z obłożonym amerykańskimi sankcjami Iranem. Naraziło to banki na kary w USA za łamanie sankcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu