Amerykański fundusz oskarża Czecha o zdefraudowanie ponad 1 mld USD

opublikowano: 10-04-2019, 19:57

Radovan Vitek został oskarżony przez fundusz hedgingowy Kingstown Capital Management o zdefraudowanie ponad 1 mld USD.

Czeski miliarder został opisany w pozwie, który trafił do sądu federalnego na Manhattanie, jako największy właściciel  nieruchomości komercyjnych w Berlinie. Oprócz Kingstown, o oszustwo oskarża Vitka także czeska firma inwestycyjna Investhold. Pozywający twierdzą, że Czech poprzez powiązane spółki i słupy przejął kontrolę nad firmą działającą na rynku nieruchomości z Luksemburga, której inwestorem był Kingstown. Vitek miał latami wyprowadzać z niej najcenniejsze aktywa po zaniżonych cenach do kontrolowanych przez siebie firm. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu