Amerykańskie akcje zanotowały zwyżkę

opublikowano: 08-12-2022, 23:20
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Akcje w USA zanotowały w czwartek zwyżkę, ponieważ zyski w sektorach technologii, usług konsumenckich i opieki zdrowotnej doprowadziły indeksy do wzrostów.

Fot. Paul Weaver/Unsplash

Indeks Dow Jones Industrial Average zanotował w czwartek zwyżkę o 0,55 proc., podczas gdy indeks S&P 500 poszedł w górę o 0,75 proc., a indeks NASDAQ Composite doznał aprecjacji o 1,13 proc.

Na innych rynkach amerykańskie obligacje skarbowe utrzymywały się na stabilnym poziomie po tym, jak rentowność 10-letnich obligacji spadła poniżej 3,5 proc. do poziomu najniższego od prawie trzech miesięcy. Notowania ropy zanotowały obniżkę w tym tygodniu o ponad 10 proc., osiągając poziom zbliżony do tego sprzed roku. Kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate (WTI) zamknęły się na poziomie 72 USD za baryłkę.

Tymczasem liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych nieznacznie wzrosła w zeszłym tygodniu. Liczba nowych bezrobotnych, najbardziej aktualny obraz sytuacji na rynku pracy, wyniosła 230 tys. w tygodniu zakończonym 3 grudnia, co oznacza wzrost o 4 tys. w stosunku do zrewidowanego poziomu z poprzedniego tygodnia, podał Departament Pracy w czwartek.

Po stronie korporacyjnej akcje GameStop wzrosły o 11 proc., mimo że ulubieniec akcji memów odnotował gorsze niż oczekiwano kwartalne zyski.

Inwestorzy zbliżają się do długo oczekiwanego ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej w sprawie ustalania stóp procentowych w 2022 r., które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Przedstawiciele banku centralnego USA mają się zebrać w dniach 13-14 grudnia i oczekuje się, że podniosą referencyjną stopę procentową o 50 punktów bazowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON

Polecane