Czytasz dzięki

Amerykańskie rynki akcji próbują odrabiać straty

opublikowano: 19-03-2020, 15:50

Po spadkowym otwarciu indeksy amerykańskich rynków akcji ruszyły w górę, ale 20 tys. pkt. średniej Dow Jones okazało się technicznym oporem.

W środę indeksy amerykańskich rynków akcji mocno spadły, staniało 90 proc. spółek z S&P500, a Dow Jones po raz pierwszy od 2017 roku spadł poniżej 20 tys. pkt. W czwartek sesja zaczęła się od spadków indeksów, ale popyt na przecenione w ostatnim czasie akcje pociągnął je w górę. Kiedy Dow Jones i S&P500 wyszły na plus pojawiła się jednak podaż, która sprowadziła indeksy „pod kreskę”. Obecnie pierwszy traci 0,5 proc., a drugi 0,2 proc. wartości, co jest minimalną zmianą jak na zmienność notowaną podczas ostatnich tygodni. Technologiczny Nasdaq rośnie o 1,4 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Spośród 11 głównych segmentów S&P500 podaż przeważa w 6. Najmocniej tanieją akcje spółek użyteczności publicznej i dóbr codziennego użytku, co można uznać za byczy sygnał. Największy popyt widać w segmentach materiałowym, dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych i energii. Ostatniemu sprzyja mocne odbicie cen ropy po środowej, dwucyfrowej przecenie. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy