Analitycy: to debiutant z potencjałem

opublikowano: 29-08-2017, 22:00

Michał Fidelus i Marcin Górnik, analitycy Vestor Domu Maklerskiego, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji GetBacku od zalecenia „akumuluj” z ceną docelową 26,6 zł.

„Oczekujemy, że innowacyjny model biznesowy połączony z wysoką efektywnością procesu dochodzenia wierzytelności umożliwi spółce kontynuację dynamicznego wzrostu również w kolejnych latach. W okresie 2016-19 oczekujemy średniorocznego wzrostu przychodów w tempie 46 proc., gotówkowej EBITDA o 53 proc. i zysku netto w tempie 41 proc.” — podano.

Konrad Kąkolewski, prezes zarządu GetBack
Wyświetl galerię [1/2]

Konrad Kąkolewski, prezes zarządu GetBack

Jak zaznaczają eksperci, ze względu na krótszą historię działalności oraz finansowanie przy udziale funduszy zewnętrznych GetBack powinien być notowany z dyskontem do największego giełdowego przedstawiciela branży — Kruka. Przy uwzględnieniu prognoz Vestora akcje GetBacku notowane są ze wskaźnikiem EV/gotówkowa EBITDA na poziomie 7,2 i cena/zysk równym 9,9 — to odpowiednio 32 i 53 proc. poniżej wskaźników dla Kruka.

„Uważamy, że konsekwentne inwestycje w portfele połączone z utrzymaniem wysokiej efektywności oraz poprawą wskaźników zadłużenia w średnim i długim terminie mogą przyczynić się do stopniowego zmniejszania się dyskonta do lidera rynku” — dodano.

Akcje GetBacku zadebiutowały na GPW 17 lipca. Cena w ofercie publicznej wynosiła 18,5 zł. Na początku inwestorzy nie byli przekonani do akcji spółki, ale w końcu ruszyli na zakupy, a kurs wzrósł o ponad 20 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analitycy: to debiutant z potencjałem