Analitycy uwierzyli w miedziową hossę

Większość analityków obstawia powrót notowań miedzi do zwyżek, wynika z ankiety przeprowadzonej przez firmę badawczą Metal Bulletin Research.

10 spośród 18 ankietowanych przez firmę ekspertów obstawiało powrót cen miedzi do zwyżek, po tym jak od styczniowego dna notowania metalu na giełdzie w Londynie odbiły się o 15,5 proc., jednak w trzy tygodnie temu weszły w płaską korektę. Zapasy miedzi w magazynach monitorowanych przez giełdę w Londynie spadły najniżej od blisko półtora roku. Zdaniem Andrew Cole’a analityka Metal Bulletin Research, zwyżki cen surowca powinny w krótkim terminie napędzać relatywny wzrost cen spot w stosunku do cen na rynku terminowym, spadek podaży przy jednoczesnym sezonowym ożywieniem popytu oraz poprawa nastrojów inwestorów.

- Ceny miedzi powinny w długim terminie stopniowo się umacniać – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Bill O’Neill z firmy doradczej Logic Advisors.

Notowania miedzi na giełdzie w Londynie utrzymują się w czwartek o 4,7 proc. powyżej pułapu z końca ubiegłego roku, po tym jak spadkiem zamknęły trzy lata z rzędu. Kurs KGHM odbił się w tym roku o 17,3 proc., do 17,45 zł, po tym jak również zanotował trzy spadkowe lata z rzędu.


Notowania miedzi na giełdzie w Londynie w USD za 100 funtów, za ostatnie 5 lat. Źródło: Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane