Analityk: Dino jeszcze pokaże

opublikowano: 20-05-2018, 22:00

Tomasz Sokołowski, analityk w DM BZ WBK, wydał rekomendację „kupuj” dla akcji Dino Polska.

Wycenia je na 130 zł. W raporcie, wydanym 11 maja o godz. 7.20 i zatytułowanym „W dalszym ciągu na początku ścieżki”, specjalista podkreśla, że mimo wysokiej wyceny wskaźnikowej, Dino jest w stanie generować dwucyfrowy wzrost wyników finansowych w kolejnych latach.

„Polski rynek FMCG definiują obecnie dwa trendy: konsolidacja wokół nowoczesnego handlu i wygoda zakupów. Dino dysponuje wszystkim, co jest potrzebne do korzystania z tego. Dino jest czystym detalistą, który ma odpowiednią i rosnącą skalę i prosty biznes model skoncentrowany na sprawdzonym formacie małego supermarketu. To daje doskonałość operacyjną, gdzie solidny wzrost LfL przekłada się na lepszą marżę EBITDA i 26-procentowy ROCE. Uważamy, że tylko takie spółki zasługują na wysokie wskaźniki wyceny” — dodaje Tomasz Sokołowski.

Jego zdaniem, wysoka wycena spółki (EV/EBITDA dla prognoz na lata 2018-20 to od 10,9 do 19,1) jest uzasadniona przez średnioroczny oczekiwany wzrost sprzedaży i EBITDA na poziomie 29,3 i 32,3 proc. Cały raport dostępny na pb.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu