Analityk: Netia wypłaci dywidendę

aktualizacja: 17-02-2017, 15:58

Podobnie jak przed rokiem akcjonariusze mogą zdecydować o wypłacie wyższej dywidendy, bo spółka ma pozwalające na to kapitały i niski poziom zadłużenia – ocenia Jakub Viscardi, analityk DM BOŚ.

W tym tygodniu rynek został zaskoczony rekomendacją zarządu Orange, który nie chce wypłacać dywidendy, bo uważa, że pieniądze są potrzebne na inwestycje światłowodowe. Kurs Orange po tej informacji spadł o ponad 10 proc. Jakub Viscardi, analityk DM BOŚ, nie spodziewa się takiej niespodzianki po Netii, która w piątek ogłosiła wyniki za czwarty kwartał.  

Zobacz więcej

W 2016 r. przychody Netii - mimo wchłonięcia kolejowego operatora telekomunikacyjnego TK Telekom - spadły o 2,6 proc., do 1,53 mld zł. Zysk na poziomie EBITDA też był niższy, ale nieznacznie, a w czwartym kwartale spółce udało się poprawić marże na każdym poziomie

- Przypuszczam, że zarząd, podobnie jak przed rokiem, będzie rekomendował wypłatę dywidendy na poziomie około 0,2 zł na akcję – i podobnie jak przed rokiem akcjonariusze mogą zdecydować o wyższe wypłacie, bo spółka ma pozwalające na to kapitały i niski poziom zadłużenia – ocenia Jakub Viscardi.

W 2016 r. przychody Netii - mimo wchłonięcia kolejowego operatora telekomunikacyjnego TK Telekom - spadły o 2,6 proc., do 1,53 mld zł. Zysk na poziomie EBITDA też był niższy, ale nieznacznie, a w czwartym kwartale spółce udało się poprawić marże na każdym poziomie. Spółka nie rozpędzała się też z inwestycjami, choć na początku ubiegłego roku zapowiedziała duży, wart ponad 0,4 mld zł program modernizacji sieci do standardu światłowodowego. 

- Wyniki Netii są nieco lepsze od oczekiwań. Pomimo erozji przychodów i bazy abonenckiej spółka potrafi obronić marże, utrzymując klientów na własnej, bardziej rentownej infrastrukturze, i sprzedając im dodatkowe usługi. W tym roku można oczekiwać kontynuacji tego trendu i ostrożnego inwestowania w nową sieć, na której przyłączenia nowych klientów będą widoczne zapewne najwcześniej w czwartym kwartale - mówi analityk DM BOŚ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / Analityk: Netia wypłaci dywidendę