Analityk: oto giełdowy sektor odporny na recesję

opublikowano: 02-12-2022, 16:36
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Piotr Poniatowski, analityk BM mBanku, przygotował raport o branży gier zawierający rekomendacje dla akcji CD Projektu, 11 bit studios i Ten Square Games.

Wzrost bezrobocia to problem społeczny, ale nie dla inwestorów giełdowych zainteresowanych branżą gier - wynika z badań amerykańskich ekonomistów. Zgodnie z ich obserwacjami w pierwszym okresie po utracie pracy wydatki na szeroko rozumianą rozrywkę wcale nie są ograniczane, a wręcz nieznacznie rosną.

“Naszym zdaniem jest to związane ze zmianą organizacji czasu dnia – u bezrobotnych pojawia się więcej czasu wolnego, który wykorzystywany jest na odpoczynek (w tym gry). Uważamy, że spółki z sektora będą jedynie w ograniczonym stopniu odczuwać spadek popytu na swoje dobra w wyniku obniżenia się dochodu rozporządzalnego czy też pogorszenia się sytuacji nastrojów konsumenckich” - uważa Piotr Poniatowski.

Jego zdaniem w otoczeniu recesyjnym to gry wydają się lepiej spozycjonowaną formą rozrywki niż klasyczna konsumpcja (kina, restauracje, sport), oferując istotnie większą liczbę godzin rozrywki za tą samą kwotę pieniędzy. W przypadku polskich spółek sprzyjający jest ponadto słaby złoty.

Piotr Poniatowski zaktualizował prognozy dla 11 bit studios, CD Projektu i Ten Square Games wskazując na pozytywne trendy w każdej z nich.

“Premiery nowych tytułów powinny w kolejnych latach istotnie wpłynąć na raportowane wyniki. Co ważne, każda ze spółek na bieżąco generuje środki pieniężne ze swojej działalności i żadna nie ma potrzeby finansowania się długiem” - dodaje analityk.

Jego nowa rekomendacja dla 11 bit studos to “kupuj” (poprzednia “akumuluj”), a cena docelowa poszła w górę z 550 do 602 zł. Zalecenie dla CD Projektu to nadal “kupuj”, ale cena docelowa została podniesiona ze 119 do 163 zł. W przypadku Ten Square Games obserwuje zalecenie “trzymaj” z ceną docelową 141 zł (do tej pory 96 zł).

Raport wydano 28 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane