Analityk podtrzymał rekomendację dla Pekao

  • Mikołaj Śmiłowski
opublikowano: 16-07-2021, 15:22

Michał Sobolewski, analityk DM BOŚ Banku, w raporcie z 8 lipca podtrzymał rekomendację “kupuj” dla akcji spółki Pekao. Cenę docelową podniósł z 78,5 do  140,5 zł.

Zdaniem analityka konserwatywne podejście do tworzenia rezerw oraz ograniczenie działalności w obszarze kredytów hipotecznych denominowanych w walutach obcych to główne katalizatory pozytywnych wyników banku Pekao. Mimo braku jednoznacznie pozytywnej oceny przejęcia operacji Idea Banku przez Pekao, specjalista uważa, iż ten ruch przyniósł spółce niewielkie zwiększenie udziału w rynku i otworzył pole do cross-sellingu.

“Powiększanie udziału rynkowego w wybranych segmentach i jednocześnie położenie nacisku na rozwój IT umożliwiającej automatyzację procesów i poprawę efektywności to elementy, które powinny umożliwić Pekao powrót do dwucyfrowej rentowności” uważa Michał Sobolewski.

Według analityka bogaty w kapitał i wolny od problemów związanych ze sporami sądowymi inicjowanymi przez “frankowiczów” Bank Pekao w przyszłości może stać się jednym z głównych beneficjentów ożywienia gospodarczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane