Czytasz dzięki

Analityk poleca akcje Ten Square Games

opublikowano: 01-06-2020, 22:00

Piotr Bogusz, analityk mBanku, w raporcie z 26 maja podniósł rekomendację dla akcji Ten Square Games do „akumuluj”, a cenę docelową oszacował na 592 zł.

Analityk podkreśla, że producent gier odnotował bardzo dobre wyniki w I kwartale, w którym poprawił EBITDA o 205 proc.

„Wysoki wzrost wyników jest efektem dalszego skalowania sprzedaży gry „Fishing Clash”. W raporcie za I kwartał spółka poinformowała o szacunkowej sprzedaży w kwietniu (przyśpieszenie wzrostu do 197 proc. r/r wobec 126 proc. r/r w I kwartale), czemu towarzyszyły istotnie wyższe nakłady na marketing (19,2 mln zł w kwietniu wobec 18,3 mln zł w I kwartale). Dotychczasowe nakłady na marketing w maju wyniosły 3,9 mln USD (ponad 16 mln zł). Istotne zwiększenie wydatków na akwizycję graczy wynika z oceny spółki dotyczącej wpływu pandemii COVID-19 na sytuację na rynku user acquisition i zachowania graczy, która wskazywała na lepszą rentowność pozyskanego ruchu. Zwracamy uwagę, że wydatki na marketing są inwestycją, której pozytywny wpływ na sprzedaż jest widoczny na kilka przyszłych miesięcy” — dodaje Piotr Bogusz.

Ekspert podniósł szacunki sprzedaży gry i w ślad za tym prognozy przychodów i zysku netto. W 2020 r. przychody mają wynieść 588 mln zł, a zysk netto 179 mln zł. Raport dostępny jest na stronie brokera.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane