Analityk radzi kupować akcje GTC

opublikowano: 27-11-2017, 10:40
aktualizacja: 27-11-2017, 10:47

Cezary Bernatek, analityk Haitong Banku, podtrzymał rekomendację "kupuj" dla akcji GTC. Cena docelowa to 10,7 zł.

Cezary Bernatek biorąc pod uwagę solidną platformę generujących zyski nieruchomości Globe Trade Centre, ambitne plany ekspansji i zdrowy bilans, oczekuje, że spółka będzie w stanie zaoferować atrakcyjny mix wyraźnego wzrostu aktywów netto (średnio o 11 proc. rocznie w latach 2016-2019), znacznie wyższego niż w przypadku innych analizowanych konkurentów z branży, i dwucyfrowego wzrostu dywidendy r/r w latach 2018 oraz 2019. Co więcej, uważa, że prognozowana wypłata dywidendy nie wyklucza dalszych potencjalnych zakupów nieruchomości pracujących przez spółkę.

Potencjalne wprowadzenie podatku od nieruchomości komercyjnych w Polsce może wpłynąć na wolumen inwestycji w tę klasę aktywów w kraju. Jednak zdaniem Cezarego Bernatka, nie będzie to miało znaczącego wpływu na wyniki finansowe Globe Trade Centre, ponieważ obciążenie to będzie można odliczyć od CIT, a wszystkie aktywa firmy zlokalizowane w Polsce są rentowne. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane