Analityk radzi sprzedać akcje Wawelu

Kamil ZatońskiKamil Zatoński
opublikowano: 2018-05-15 12:51
zaktualizowano: 2018-05-15 12:57

Krzysztof Kawa, analityk Haitong Banku, rozpoczął wydawanie rekomendacji dla akcji Wawelu od zalecenia "sprzedaj" z ceną docelową 910 zł.

Specjalista uważa, że w najbliższych latach rosnące ceny kakao odbiją się na rentowności spółki. Dodatkowo, ogłoszona przez Wawel ekspansja na rynek żelków może jeszcze obniżyć rentowność, ponieważ nowe produkty będą sprzedawane z niższą marżą. Dlatego Krzysztof Kawa zaklada spadek marży brutto w latach 2018/2019 odpowiednio do 40,2/39,8 proc. 

Przeniesienie produkcji Wawelu do nowej fabryki, może oznaczać oszczędności dla spółki po stronie kosztów ogólnych i administracyjnych (SG&A), które mogą częściowo złagodzić wpływ negatywnych czynników. W związku z tym, analityk oczekuje, że marża EBITDA spółki w latach 2018/2019 wyniesie odpowiednio 19,4/19,2 proc. Wawel jest obecnie wyceniany według wskaźnika P/E na lata 2018/2019 na podobnym poziomie, jak jego międzynarodowi konkurenci. Jednak zdaniem eksperta, Wawel powinien być wyceniany z dyskontem, ponieważ jego działalność skoncentrowana jest na rynku lokalnym.

Raport wydano 14 maja o godz. 8.21. Założenia rekomendacji i zastrzeżenia dostępne są w załączniku 15_05_Haitong_Bank_Wawel_IMPORTANT_DISCLOSURES