Analityk spodziewa się wysokiej dywidendy z PKO BP

opublikowano: 26-08-2019, 14:36

Michał Fidelus, szef analityków Vestor DM, radzi akumulować akcje PKO BP i wycenia je na 43 zł.

W raporcie z 19 sierpnia z godz. 7.45 analityk podkreśla, że po wynikach banku za I półrocze 2019 r. podniósł prognozy skorygowanego zysku netto na lata 2019-2020 o 8-10 proc., co przekłada się na 10-15-procentową dynamikę zysku r/r.

"Naszym zdaniem cel Zarządu banku osiągniecia 11 proc. ROE w tym roku jest możliwy do osiągnięcia" - dodaje Michał Fidelus.

Jego zdaniem, w scenariuszu bazowym należy się spodziewać stopy dywidendy na poziomie 4,6 proc., a w optymistycznym nawet 8 proc.

"Kluczowym ryzykiem pozostaje ekspozycja na CHF, jednak zwracamy uwagę, że potencjalny negatywny wpływ wyroku TSUE na wyniki PKO BP powinien być ograniczony" - dodaje analityk.

Wyższa dywidenda byłaby konsekwencją wykorzystania zakumulowanego zysku z 2018 r. 

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu