Analiza techniczna zapowiada krótkoterminowy przełom na złotym

  • Marek Rogalski
opublikowano: 27-02-2020, 09:52

Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem COVID-19 poza Chinami, w tym pierwszy stwierdzony w USA (gorzej, że podobno może to być zachorowanie nie bezpośrednio przez kontakt z osobą, która była w Chinach) skutecznie wpływają na wyobraźnię inwestorów.

Nerwowość widać na rynkach akcji, a rentowności amerykańskich obligacji notują coraz niższe poziomy, co pokazuje, gdzie alokowany jest kapitał. W tym środowisku dolar jednak zachowuje się mieszanie, w przypadku EURUSD widać podbicie ponad poziom 1,09, co sprowadza dzisiaj USDPLN poniżej 3,95. Po wczorajszym wyłamaniu przez 4,30 wokół poziomu 4,3150 ustabilizowały się natomiast notowania EURPLN. Złoty nie będzie silniejszy, dopóki (nawet na kilka dni) nie wyciszy się sytuacja na giełdach. Tyle, że to jest możliwe w każdym momencie.

Wykres dzienny EURPLN

 Wykres dzienny USDPLN

Z technicznego punktu widzenia uwagę zwraca mocne wykupienie na RSI9 dla EURPLN – przy tych poziomach historycznie miały miejsce zmiany trendu – oraz złamanie linii trendu wzrostowego dla RSI9 przez USDPLN, co może sugerować podobne zachowanie na instrumencie bazowym, gdzie analogiczna linia jest właśnie testowana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane