Analizy Online chcą sprzedawać

opublikowano: 27-07-2015, 22:00

Dystrybucja funduszy inwestycyjnych przez internet to nowy pomysł Analiz Online. Ruszy jednak nieprędko.

Spółka znana z monitorowania rynku funduszy inwestycyjnych podpisała umowę przedwstępną nabycia wszystkich udziałów w krakowskiej spółce Templar Wealth Management. Obecnie zajmuje się ona doradztwem finansowym dla zamożnych klientów indywidualnych. Z punktu widzenia Analiz najcenniejszym jej aktywem jest licencja na dystrybucję funduszy inwestycyjnych.

— Zakup spółki Templar oznacza dla nas wejście w nowy obszar działalności, jakim będzie dystrybucja funduszy inwestycyjnych poprzez platformę e-commerce — mówi Michał Duniec, prezes Analiz Online.

Analizy miały już spółkę zajmującą się dystrybucją funduszy wśród zamożnych klientów, ale ją sprzedały.

— To była decyzja poprzedniego zarządu, a nie nasza — ucina Przemysław Szalbierz, wiceprezes Analiz Online. Według niego obecna decyzja o kupnie działającej spółki zamiast samodzielnego ubiegania się o licencję była podyktowana chęcią zaoszczędzenia czasu potrzebnego na załatwienie formalności przed Komisją Nadzoru Finansowego (KNF).

— Ten proces mógłby się przeciągać od kilku do kilkunastu miesięcy. Rozpoczęcie działalności planujemy za kilkanaście miesięcy, ale wolimy mieć wcześniej licencję i skupić się na budowie systemu IT, niż jednocześnie pracować nad platformą internetową i zabiegać o licencję — tłumaczy Przemysław Szalbierz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analizy Online chcą sprzedawać