Andersia Tower za dwa lata

Radosław Stankiewicz
opublikowano: 27-04-2004, 00:00

60 mln USD pochłonie budowa obiektu biurowo- -hotelowego Andersia Tower w Poznaniu. Jego inwestorem jest Grupa Inwestycyjna Probuild.

Prace budowlane przy Andersia Tower rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Zaprojektowano go jako bliźniaczy obiekt funkcjonującego już na placu Andersa Poznańskiego Centrum Finansowego.

Biura i hotel

Cały obiekt będzie miał prawie 40 tys. mkw. Na dwudziestu kondygnacjach znajdą się biura klasy A oraz czterogwiazdkowy hotel. Projekt przewiduje łącznie 171 pokoi hotelowych. Dwie kondygnacje podziemne zajmie parking na 200 samochodów. Przewidziano też wiele placówek towarzyszących, jak kluby fitness, bary, restauracje i sale konferencyjne. Na ostatnim piętrze znajdzie się kawiarnia z tarasem widokowym. Andersia Tower będzie najwyższym budynkiem w Poznaniu.

Wykonawcą stanu surowego budynku będzie Warbud. Kolejni wykonawcy mają zostać dopiero wyłonieni w drodze konkursu. Stan surowy ma być gotowy jesienią 2004 r. Całość ma zostać oddana do użytku w 2006 r. Po zakończeniu budowy Andersia Tower inwestor planuje kolejny etap — obiekt handlowo-usługowy pod nazwą Andersia Retail. Szacunkowy koszt tej inwestycji obliczony jest na blisko 35 mln USD.

Centrum bis

Plac Andersa w Poznaniu staje się powoli nowym centrum miasta. Obok już istniejącego biurowca PCF i budowanego Andersia Tower powstał pierwszy etap centrum handlowo-usługowego Stary Browar spółki Fortis. Trwają uzgodnienia z miastem w sprawie budowy kolejnego etapu. W sąsiedztwie kończy się remont hotelu Nowotel Poznań. Niemiecki inwestor planuje także w tym rejonie przebudowę dworca PKS i stworzenie na jego terenie nowoczesnego centrum usługowo-handlowego. Niespełna dwa miesiące temu również w sąsiedztwie placu Andersa firma deweloperska Ataner oddała do użytku biurowiec klasy A o nazwie Delta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Stankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu