Czytasz dzięki

Angela Merkel likwiduje konto na Facebooku

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 01-02-2019, 15:39

Niemiecka kanclerz opublikowała materiał wideo, w którym żegna się ze swoimi fanami na popularnym portalu społecznościowym.

- Dzisiaj jest dzień, w którym chcę podziękować za silne wsparcie mojej strony na Facebooku. Wiecie, że nie jestem już szefową CDU i dlatego zamknę swoją stronę - mówi Angela Merkel. 

Angela Merkel mówi
Angela Merkel mówi "Danke"
Facebook.com

Kanclerz planuje wycofać się z polityki po zakończeniu kadencji. Merkel jest niezwykle popularna na Facebooku, bo ma 2,5 mln lajków, czyli więcej niż francuski prezydent Emmanuel Macron.  

Fani mogli poznać na Facebooku mniej oficjalne szczegóły z życia kanclerz, w tym listę jej zainteresowań, jak chodzenie do opery, wędrówki i ogrodnictwo. Osobistym marzeniem jest podróż Koleją Transsyberyjską z Moskwy do Władywostoku.  

Merkel zapowiedziała, że informacje o jej działalności będą się pojawiać na rządowej stronie na Facebooku. Aktywne pozostanie także konto kanclerz na Instagramie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane