Antenna może podwoić etaty

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 02-08-2011, 00:00

Producent oprogramowania zmienia na większe biuro w Krakowie, gdzie zatrudnił setnego pracownika.

Producent oprogramowania zmienia na większe biuro w Krakowie, gdzie zatrudnił setnego pracownika.

Dziś Antenna Software otwiera w Krakowie w Bonarka City Center nowoczesne biuro. Ma ono służyć jako europejskie centrum badań i rozwoju, obsługi klienta i dostawy oprogramowania. Powierzchnia biura pozwoli firmie niemal podwoić zatrudnienie, które sięga stu osób (setny pracownik dołączył do firmy w lipcu). Przedstawiciele firmy nie podają konkretów, mówią jedynie o "znaczącym wzroście" w najbliższych 12-18 miesiącach. Poza Krakowem firma ma centra technologiczne w Jersey City i Bostonie w USA, Toronto w Kanadzie i Bangalore w Indiach. Krakowskie centrum rośnie w związku z przewidywanym znaczącym wzrostem rynku płatności i aplikacji mobilnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Powstało w 2005 r. jako ośrodek Volantis Systems, brytyjskiego producenta rozwiązań mobilnych. Początkowo Volantis zatrudniał pięć osób. Rozwój nabrał tempa dzięki sukcesowi iPhone’a firmy Apple i smartfonów.

— Plany Antenny poprzedziły setki etatów stworzone ostatnio przez Sabre (dziś 1 tys. inżynierów IT), HCL i znaczących nowych inwestorów z ostatnich miesięcy: Akamai, Luxoft, EPAM i Stepstone. Wzrost w sektorze IT stymuluje bardzo wysoka reputacja krakowskiego centrum rozwoju Google’a. Nic dziwnego, że wielu innych znaczących światowych graczy przygląda się temu rynkowi — mówi Andrew Hallam, sekretarz generalny Aspire, organizacji zrzeszającej centra usług z Krakowa i południa Polski.

W Krakowie działają 42 centra usług biznesowych (drugie miejsce po Warszawie) zatrudniające 15,6 tys. osób (najwięcej ze wszystkich miast w Polsce). W 2010 r. portal Global Services umieścił to miasto — jako jedyne z Europy — na pierwszym miejscu wśród wschodzących gwiazd. Ten ranking zacytował w ubiegłotygodniowym raporcie inwestycyjnym UNCTAD.

363

Tyle osób (średnio) pracuje w centrum usług w Krakowie, który jest pod tym względem liderem. Średnia dla kraju to 245 — podaje Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu