Anti planuje emisję wartą 20 mln zł

[ANP]
opublikowano: 28-04-2010, 14:09

W pierwszej połowie 2011 roku Anti, spółka zajmująca się małą architekturą, zamierza przeprowadzić nową emisję akcji o  wartość 20 mln zł. Z pozyskanych pieniędzy planuje przeznaczyć 17,5 mln zł na inwestycje i przejęcia, a resztę na spłatę obligacji.

– Czekamy z emisją do następnego roku, bo wpierw zamierzamy pokazać inwestorom osiągnięte wyniki – powiedział Arkadiusz Rzepa, prezes Anti na konferencji prasowej, na której zaprezentowano nową strategię rozwoju firmy w najbliższych trzech latach.

Według opublikowanych prognoz, w tym roku spółka ma pochwalić się 2 mln zł zysku netto przy 50 mln zł przychodów. W 2011 r. ma to być odpowiednio: 3,5 mln zł oraz 85 mln zł, a za dwa lata: 6 mln zł oraz 110 mln zł.

W I kwartale tego roku w wynikach będzie widoczna strata. To efekt srogiej zimy. Ale w kolejnym kwartale oraz po dwóch kwartałach 2010 r. zanotujemy zysk netto – zapewnia Arkadiusz Rzepa.

W najbliższych dniach spółka planuje również emisję obligacji jednorocznych w wysokości 5 mln zł, które posłużą na realizację kontraktów. Obecnie portfel zamówień Anti opiewa na 54 mln zł.

W ramach nowej strategii spółka planuje m.in. rozszerzyć działalność o produkty wyposażenia ulic i chodników, zbudować zakład kamieniarski oraz bazę logistyczną i przejąć podmioty z aglomeracji miejskich. W planach jest też wejście w tym roku na rynki zagraniczne: czeski, słowacki i niemiecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [ANP]

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Anti planuje emisję wartą 20 mln zł