Anti szykuje emisje

ANP
opublikowano: 29-04-2010, 00:00

Najpierw emisja obligacji, a w 2011 r. również akcji. Spółka przedstawiła też prognozy do 2012 r.

Najpierw emisja obligacji, a w 2011 r. również akcji. Spółka przedstawiła też prognozy do 2012 r.

20 mln zł ma wynieść wartość planowanej na przyszły rok nowej emisji akcji spółki Anti, która specjalizuje się w małej architekturze. To element nowej strategii spółki na najbliższe lata. Z uzyskanych pieniędzy 17,5 mln zł planuje przeznaczyć na inwestycje i przejęcia, a resztę na spłatę obligacji.

— W najbliższych dniach przeprowadzimy emisję obligacji, z których uzyskamy 5 mln zł na realizację kontraktów. Chcemy pokazać inwestorom, że potrafimy zarobić, i dlatego z emisją poczekamy do następnego roku. Rozmawiamy już z funduszami, które chcą w przyszłej emisji uczestniczyć pod warunkiem, że dotrzymamy prognoz — mówi Arkadiusz Rzapa, prezes Anti.

Według opublikowanych wczoraj szacunków, w tym roku spółka ma wypracować 2 mln zł zysku netto przy 50 mln zł przychodów, w przyszłym odpowiednio: 3,5 mln zł oraz 85 mln zł, a za dwa lata: 6 mln zł oraz 110 mln zł.

17 maja spółka opublikuje wyniki I kwartału 2010 r.

— Będzie strata, bo nie było praktycznie prac w tym okresie, ale w kolejnym kwartale wykażemy zysk — zapewnia prezes Anti.

Obecnie w portfelu zamówień spółka ma 54 mln zł.

W ramach nowej strategii spółka m.in. zrezygnuje z działalności zarządzania nieruchomościami, planuje zbudować w 2011 r. bazę logistyczną oraz zbudować zakład kamieniarski, utworzyć sieć dystrybucji i usług, rozszerzyć skalę działalności w architekturze krajobrazu, a także wejść na zagraniczne rynki (słowacki, czeski i niemiecki). Prezes Anti szacuje, że eksport nie wyniesie więcej niż 8 proc. w przychodach grupy w 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane