Czytasz dzięki

Anulowano ponad 350 zamówień na Boeingi 737 MAX

ARŻ
opublikowano: 14-07-2020, 18:46

Klienci Boeinga w pierwszej połowie 2020 roku anulowali 355 zamówień na odrzutowce 737 MAX. Wpłynął na to kryzys w branży lotniczej spowodowany pandemią, a także uziemienie tego modelu samolotu, pisze Reuters.

Producent od ponad roku dąży do odwrócenia spadkowej tendencji sprzedaży samolotów 737 MAX po tym, jak dwie katastrofy i wykrycie wad konstrukcyjnych doprowadziły do ich uziemienia. Firma poinformowała, że w ubiegłym miesiącu linie lotnicze i firmy leasingowe anulowały kolejne 60 zamówień.

Boeing 737 Max w fabryce Boeinga w Renton w stanie Waszyngton
Zobacz więcej

Boeing 737 Max w fabryce Boeinga w Renton w stanie Waszyngton fot. Bloomberg

Dostawy w pierwszej połowie roku spadły o 71 proc. do zaledwie 70 samolotów. Klienci anulowali lub odroczyli zamówienia po załamaniu w branży lotniczej spowodowanym pandemią.

Boeing poinformował, że w czerwcu przekazał 10 samolotów, w porównaniu z czterema samolotami w maju i sześcioma w kwietniu. Dostawy są ważne dla producentów, ponieważ linie lotnicze płacą większość ceny zakupu, gdy faktycznie otrzymują maszynę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane