AO World obniża prognozę zysków

PM, Reuters
opublikowano: 23-11-2021, 12:18

Największy brytyjski detalista internetowy AO World ostrzegł, że problemy z łańcuchem dostaw, braki produktów i rosnące koszty uderzają w firmę, skłaniając ją do obniżenia prognozy zysków.

fot. Bodnar Tarar/Adobe Stock

Akcje spółki, które od początku 2021 roku straciły prawie 70 proc. swojej wartości, we wtorek taniały o 27 proc. po drugim ostrzeżeniu o spadku poziomu zysków w ciągu dwóch miesięcy.

Spółka obniżyła prognozę skorygowanego zysku podstawowego do przedziału 10-20 mln GBP w ciągu 12 miesięcy kończących się 31 marca przyszłego roku, z 35 mln-50 mln GBP, o których informowała we wrześniu.

Detaliści na całym świecie zmagają się z brakami produktów oraz opóźnieniami w ich dostawach. Ma to znaczący wpływ na zyski firmy. Ponadto, co również nie wpływa pozytywnie na sytuację AO World, Wielka Brytania dostosowuje się do zatrudniania mniejszej liczby pracowników z Unii Europejskiej.

– Na nasze wyniki w tym okresie nieuchronnie wpłynęły ograniczenia i niepewność widoczne w całej naszej branży – powiedział założyciel i dyrektor generalny AO World, John Roberts.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane