Czytasz dzięki

Aplisens wykona prognozy

ANP
opublikowano: 21-09-2009, 00:00

Obecny kwartał będzie dla spółki najlepszy w tym roku.

Obecny kwartał będzie dla spółki najlepszy w tym roku.

Aplisens, dystrybutor i producent aparatury kontrolno-pomiarowej m.in. dla energetyki, przemysłu rafineryjnego i wydobywczego, jest spokojny o trzeci kwartał.

— Historycznie najlepszy dla nas jest trzeci kwartał i to się potwierdzi. Obecne prognozy uważam za bezpieczne, zwłaszcza że widzimy odradzanie się rynku krajów WNP, a liczba zamówień stabilizuje się — mówi Adam Żurawski, prezes spółki.

Przed publikacją półrocznych wyników (2,10 mln zł zysku netto i 20,63 mln zł przychodów) firma zdecydowała się obniżyć tegoroczne prognozy wyniku netto o 36 proc., do 7,1 mln zł, i przychodów o 22 proc., do 48 mln zł.

— Zaważył na tym najsłabszy pierwszy kwartał. W kolejnych sytuacja poprawiała się — zapewnia szef Aplisensa.

Na początku przyszłego roku firma może sfinalizować zagraniczne przejęcie.

— Wstępne rozmowy się toczą. Chcemy kupić spółkę produktową z Unii Europejskiej, która uzupełni nasz asortyment. Interesują nas eksporterzy. Przejęcie moglibyśmy sfinalizować w I kw. 2010 r. — mówi Adam Żurawski.

Na celowniku są firmy wielkości Controlmatici, spółki z grupy Aplisensa, która miała w 2008 r. 9 mln zł przychodów.

Akwizycję Aplisens sfinansuje z zysków. Do dyspozycji ma blisko 16 mln zł gotówki.

Uzyskane z majowej emisji 13,5 mln zł spółka wyda m.in. na podwyższenie kapitału w firmach zależnych na Wschodzie i budowę zakładu w Krakowie.

— W ciągu dwóch miesięcy spodziewamy się otrzymać pozwolenie na budowę. Inwestycja pochłonie około 6 mln zł. Produkcja ruszy w I kw. 2011 r. W zakładzie zatrudnimy może nawet 40 osób — dodaje Adam Żurawski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane